تولید تهیه و تامین پسته

تهیه و تامین پسته مورد نیاز شرکت های بازرگانی و تجار و صادرکنندگان خشکبار

تامین پسته ای که مناسب صادرات باشد و در واقع ویژگی های مورد نیاز برای صادرات را داشته باشد نیاز به آگاهی در مورد قوانین کشور مقصد در مورد واردات پسته دارد. کشورهای مختلف میزان حساسیت متفاوتی در مورد واردات این محصول دارند. ماهیت پسته و فرآورده های آن ایجاب می کند که در مورد بهداشت و سلامت آن سخت گیر بود. زیرا در صورت عدم دارا بودن استانداردهای لازم می تواند موجب ضرر و زیان شود.

پسته های صادراتی با توجه به نیاز مشتری فرآوری و بسته بندی می شوند. بسیاری از کشورهای اطراف ترجیح می دهند پسته ارزان تری خریداری کنند و با توجه به این موضوع باید محصول متناسب با قیمت در خواست شده تهیه کرد که بدون شک نمی تواند شاخصه های کیفی پسته ی آجیلی درجه یک را داشته باشد.

از طرفی برخی دیگر نیز که توانایی فروش محصول درجه یک را در مقصد دارند درخواست تامین پسته با کیفیت تری را می دهند. برای تهیه و تامین پسته صادراتی در انواع مختلف فندقی، اکبری، کله قوچی، احمد آقایی و بادامی می توانید با کارشناسان واحد فروش تماس بگیرید.

تامین پسته صادراتی برای کشورهای خریدار پسته ایرانی

کشورهای اروپایی از قبیل فرانسه، آلمان، فنلاند، انگلستان، سوئیس، سوئد، ایتالیا، اوکراین، لهستان، اسپانیا و… و در آسیا چین، تایلند، کره، ژاپن، عراق، ارمنستان، سوریه، عربستان، امارات، کویت و همچنین روسیه به عنوان کشوری دو قاره ای در آسیا و اروپا از خریداران پسته ایرانی و فرآورده های پسته خام هستند.

تولید خلال پسته و مغز پسته و پودر پسته به صورت سفارشی در تناژهای سبک و سنگین انجام می شود تا ارائه محصول تازه کمکی برای سهولت کار صادر کننده باشد. از ابتدای فصل برداشت پسته تر و تازه تولید فرآورده های پسته نیز آغاز می شود.

امروزه مشتریان پسته ایرانی در قاره اروپا و آمریکا نیز فراوان هستند و تونس، آفریقای جنوبی، آرژانتین و کانادا حجم فعالیت خود را در خرید پسته ایرانی افزایش داده اند.

فروش پسته ایرانی با توجه به کیفیت بی مانند این محصول برای تجاری که آشنایی کافی با آن و توانایی مذاکره در مورد آن را دارند می تواند ساده باشد. تهیه و تامین پسته برای تجارت خود را می توانید به پسته آوین واگذار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *