تولید مغز پسته دندانه و ارزان

تولید و فروش مغز پسته ارزان به صورتی که برای مصرف کننده صرفه داشته باشد و از جهتی دارای کیفیتی مناسب برای کاربرد مورد نظر باشد به صورت سفارشی انجام می شود. بیشتر مصرف کنندگان مغز پسته از این محصول برای زیبایی و خوش طعم کردن تولیدات خود و در نهایت برای افزایش کیفیت محصول خود و جذب مشتریان استفاده می کنند. از طرفی قیمت مواد اولیه باید به گونه ای باشد که قیمت نهایی محصول قابل رقابت بوده و در توان خریدار باشد. بنابراین نمی توان کیفیت را فدای قیمت در تامین مواد اولیه کرد.

در کنار تولید مغز پسته های آجیلی و صادراتی و با کیفیت همیشه مقداری نیز به صورت خرد شده (دندانه) و نصف شده یا در اصطلاح لپه شده ایجاد می شود. معمولا مقدار آن زیاد نیست اما بدلیل خرد شدن قیمت کمتری نسبت با محصول اصلی دارد. این در حالی است که اینگونه از محصولات تمامی ویژگی های کیفی محصول اصلی را دارا هستند و برای تولید محصولاتی که در آن مغز پسته خرد یا پودر می شود کاملا به صرفه هستند.

یکی دیگر از موارد مغز پسته ارزان که تولید می شود نوع فرآوری شده مغز پسته های گندمی است. مغز پسته گندمی به نوعی گفته می شود که مغز در پوسته خود کامل نشده و گرماژ پایینی داشته و ریز است. در اصطلاح به این نوع رو آبی هم گفته می شود. منظور این است که هنگامی که در آب ریخته شود روی آب می ماند و مانند مغز پسته کامل زیر آب نمی رود.

معمولا در این نوع درصدی از دانه ها به صورت سیاه هستند که برای اینکه بار قابل مصرف باشد باید دانه های سیاه آن تا حد ممکن کم شوند. ولی بهترین حالت برای مصرف مغز پسته گندمی پوست کنی کردن آن است. به صورتی که پوسته رویی مغز جدا شود و تنها قسمت دل مغز استفاده شود. کیفیت کلی مغز پسته گندمی یا روآبی به هر صورتی که باشد پایین خواهد بود و مغز پسته ارزان محسوب می شود.

تولید و فروش مغز پسته ارزان قیمت برای تولید پودر باید به گونه ای باشد که هیچ نوعی از ناخالصی در آن وجود نداشته باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *