قیمت پسته احمد آقایی

خرید پسته به صورت عمده و تشخیص پسته مرغوب از نامرغوب

خرید پسته با کیفیت و قیمت مناسب یکی از دغدغه های صادرکنندگان و عمده فروشان بازار است. نکته حائز اهمیت در هنگام خرید بررسی یکدست بودن نوع بار می باشد. گاهی مشاهده می شود که اشخاص برای کاهش هزینه اقدام به ترکیب پسته آبخندان با نوع آفتابخندان می کنند که تاثیر بسیار بدی بر کیفیت نهایی محصول می گذارد.

اما چه تفاوتی میان پسته های آبخندان از پسته های خندان طبیعی ( آفتاب خندان ) است؟

به طور کلی پسته به دو گروه دهن بسته و خندان تقسیم بندی می شود. پسته های خندان نیز به دو گروه خندان طبیعی (آفتاب خندان) و خندان مصنوعی (آبخندان) تقسیم می شوند. پسته آبخندان به پسته ای اطلاق می شود که به صورت مصنوعی و با استفاده از روش های حرارتی از پسته های دهن بسته به خندان تبدیل می شوند. اصطلاحات دیگری نیز برای این نوع بکار می رود که پسته یخ خندان یا یخ ترکان از جمله این اصطلاحات هستند.

روش کار به این صورت است که پسته های دهن بسته را در آب سرد می گذارند و پس از مدتی آن ها را در معرض حرارت آفتاب و یا حرارت مصنوعی ایجاد شده توسط دستگاه قرار می دهند. تغییرات ناگهانی دما یا شوک حرارتی موجب باز شدن پسته از خط درز آن شده و پسته خندان می شود. اما به دلیل انجام تغییرات شیمیایی در اثر واکنش حرارتی این نوع از پسته به سرعت طعم اصلی خود را از دست داده و نیز دچار بوی غیر معمول می شود.

قیمت تمام شده این نوع از پسته خندان بسیار پایین می باشد و به دلیل تغییر طعم و بو امکان نگهداری آن برای طولانی مدت نیز وجود ندارد. اما متاسفانه برخی اقدام به ترکیب آن با پسته های خندان طبیعی می کنند و محصول را با قیمت پسته ی اصلی به فروش می رسانند که علاوه بر قیمت غیر منصفانه موجب ضعیف شدن کل بار از نظر طعم و بو می شود.

در ادامه به توضیح روش هایی برای تشخیص در هنگام خرید پسته خواهیم پرداخت.

روش تشخیص پسته آبخندان از پسته خندان طبیعی یا آفتاب خندان (پسته آجیلی)

در هنگام خرید پسته برای تشخیص پسته آبخندان از پسته خندان طبیعی به نکات زیر توجه کنید تا به اصطلاح بازاری متوجه قاطی داشتن یا نداشتن بار شوید.

۱- مهمترین و ساده ترین روش برای تشخیص پسته خندان طبیعی توجه به این نکته است که مغز پسته در پوست خود پر باشد و در واقع مغز پسته در پوسته ی خود جای زیادی برای بازی کردن و تکان خوردن نداشته باشد. می توانید بوسیله دو انگشت دهان پسته را ببندید؛ اگر دو طرف به صورت کامل به هم رسیدند یعنی مغز پسته پر نیست.

۲- مغز پسته را خارج کنید و اندکی روی پوست نرم مغز پسته ( پوسته ی خوردنی روی مغز) فشار آورده و با آن بازی کنید. اگر پوسته به راحتی جدا می شود و یا مغز به راحتی خرد می شود قطعا پسته ای که آزمایش کردید آبخندان است.

۳- به رنگ داخلی پوسته سخت پسته توجه کنید. در پسته های آبخندان معمولا رنگ طرف داخلی پوست پسته تیره تر از رنگ روی پوست است.

۴- به طعم و بوی پسته توجه کنید. اگر قدری تجربه داشته باشید بوی نا مطلوب پسته آبخندان و یا قاطی بودن آن در بار به مشام شما می رسد.

در نهایت در صورتی که تازه کار را شروع کرده اید و قصد خرید پسته به صورت عمده را دارید و امکانات لازم برای بودادن پسته را دارید سعی کنید پسته خام خریداری کنید. تشخیص پسته های آبخندان خام بسیار ساده تر از پسته آبخندان بو داده و یا شور است.

اما بهترین راه برای خرید پسته خرید از فروشندگان معتبر می باشد که اطلاعات لازم قبل از خرید در اختیار شما قرار گیرد و در معامله خود متضرر نشوید.
گروه تولیدی بازرگانی آوین با تجربه چندین ساله در زمینه تولید، فرآوری و فروش پسته سعی در جلب رضایت مشتریان و همکاران و ایجاد تجربه خوب از خرید پسته برای آنان را دارد.

برای تامین و خرید پسته و فرآورده های پسته به صورت عمده جهت بازارهای داخلی و بازار های صادراتی با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *