قیمت خرید مغز پسته کارگاهی

تولید و عرضه انواع مغز پسته آجیلی و کارگاهی

مغز پسته آجیلی و کارگاهی از دیگر محصولات آوین است که در انواع مختلف برای مصارف گوناگون با مناسب ترین قیمت و کیفیت های متناسب عرضه می گردد.
معمولا پسته های دهن بسته بهترین گزینه برای تولید مغزپسته می باشند. قیمت نهایی مناسب و سلامت پسته دهن بست عمده ترین دلیل استفاده از این نوع برای تولید مغزپسته است.
مغزپسته های تولید شده توسط آوین به دسته های مختلفی تقسیم می شوند:

مغز پسته کله قوچی

ظاهری با پوسته ی گلماتیکی و شکم سبز دارد. مصرف عمده این نوع به خصوص در آجیل و مصرف برای محصولات غذایی که نیازمند استفاده از پسته با ظاهری زیبا و درشت هستند می باشد و بسیاری از کارخانجات تولید سوهان، گز، محصولات کنجدی مانند حلوا ارده از عمده مصرف کنندگان آن می باشند.

مغز پسته اکبری

معمولا مغز زرد رنگ با طعمی فوق العاده دارد و در بین تمامی انواع مغزپسته طعم ویژه مغزپسته اکبری شناخته شده می باشد. در مصارفی مانند بستنی و سوهان و موارد مشابه که طعم محصول بر ظاهر آن ارجعیت دارد استفاده می شود.

مغز پسته احمد آقایی

از نظر ظاهری عمدتا بدنه ی لاغر داشته و طعم این نوع به مغزپسته اکبری نزدیک تر است. معمولا از انواع دیگر مغزپسته کمتر در مصارف کارگاهی مورد استفاده قرار میگیرد.

مغز پسته فندقی

مغزپسته فندقی به دلیل قیمت تمام شده پایین و تنوع در کیفیت و قیمت استفاده گسترده تری در مصارف کارگاهی و تولید مواد غذایی دارد و شیرینی، کیک، بستنی، سوهان، گز و بسیاری محصولات دیگر استفاده می شود.

مغز پسته گندمی

مغزپسته های گندمی ارزان ترین نوع مغز پسته هستند. صرفا جهت مصارف کارگاهی و تولید پودر پسته با قیمت ارزان مورد استفاده قرار میگیرد. معمولا از پسته های دهن بست نارس برداشت می شوند و همانطور که از اسم آن مشخص است بسیار ریزتر از مغزپسته های معمول است. در واقع پسته هایی که در طول مراحل زراعی به صورت کامل پر نشده باشند گندمی تلقی می شوند. قیمت بسیار پایینی داشته و عمدتا برای پودر کردن و مصرف در مواد غذایی به خصوص شیرینی جات استفاده می شود. طعم آن بستگی به تازگی و مقدار ریزی و درشتی آن دارد.

مغز پسته کال یا کالک

مغزپسته کال یا کالک در واقع از پسته هایی که زودتر از موعد چیده شده باشند تولید می شود. دلیل اصلی برداشت پیش از موعد حفظ رنگ سبز مغز پسته می باشد که عمده ترین مصرف آن در تولید خلال پسته است. در رنج های مختلف قیمت و کیفیت وجود داشته و معمولا قیمت آن نسبت به انواع رسیده مغزپسته کمی بیشتر است.